Фотовиставка «Місто мільйона надій» - Наші статті - Каталог статей - Серце матері

Серце матері

П`ятниця, 29.03.2024, 00:34

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Наші статті

Фотовиставка «Місто мільйона надій»
1 червня, крім радісних родинних гулянь і сотень веселих і щасливих малюків, кіровоградцям запропонували побачити обличчя тих, хто потребую турботи і захисту просто зараз. У ОУНБ ім.Д.Чижевського презентували фотовиставку одесита Бориса Бухмана «Місто мільйона надій», де показано життєві будні відділення дитячої онкогематології.

Фото водночас сумні, але не гнітючі. Маленькі пацієнти на світлинах перш за все залишаються дітьми. Посміхаються, надіються на краще.

 

Як проходили зйомки і чому фотограф взявся за такий проект ми розпитали у Бориса Бухмана.

- Як реагували самі маленькі пацієнти і їх батьки? Як вдавалось вам працювати?

-Перед тим як прийти в лікарню я довго готувався. Я репетирував ввісні, вдома як туди прийти, з чого почати, як розказати. Звісно, коли я туди прийшов ком у горлі і сльози на очах, коли дивишся а все, що відбувається. Спершу я переговорив з головним лікарем і отримав дозвіл. Він зрозумів, що ще не само піар, а хотілось допомогти лікарні. Адже це лише частина проекту. Повністю він називається «Лікарня», там є всі відділення, а не лише онко-гематологія. Важко було вмовити батьків. Там насправді купа ходить фотографує, але якось вони мені повірили. І вийшло так, що вони на мене не звертали уваги. Дітям було цікаво. А я з них брав приклад. Якщо їм не страшно, вони такі мужні, чому я не зможу. Звичайно легше було і тому, що я свій ком у горлі ховав за фотоапаратом. Не вдно було ні сліз, ні мого поганого настрою. Настрій мав бути хороший, я намагався весь час посміхатись.

Коли я виставляв цю виставку вперше в Одесі, мені сказали, що я даю якийсь шанс на виживання дітям. У мене тут немає жесті. Знаєте, наприклад, коли знімають про туберкульоз і хочуть показати, що все погано. Ні. У мене на останній фотографії дитина виписується з посмішкою на обличчі. Я оптиміст і в мене таке бачення.

Великий поклон має бути лікарям. Так, вони поводять себе жорстко, бо вони не мають права інакше. В них повинен бути велике серце і холодний розум. Вони мають робити все чітко. Інакше їм не можна. Якщо вони плакатимуть біля дитини, вони її не вилікують. У мене на фото є молодий лікар-інтерн, який працює за 1200 гривень у місяць. І от з такими зарплатами вони лікують дітей.

- Ви слідкували за тим, як склалась доля ваших героїв надалі?

- На жаль, поки я знімав трьох дітей вже немає в живих. У нас кажуть, що справа порятунку утопаючих, це справа самих утопаючих. Але хочеться допомогти. Якщо кожен скинеться по гривні це вже буде багато грошей.

Виставка у Кіровограді, яка триватиме ще місяць, покликана зібрати кошти на лікарські препарати для дітей, що зараз лікуються у гематологічному відділенні Кіровоградської обласної дитячої лікарні. Гроші можна пожертвувати до спеціальної скриньки, або на конкретний рахунок маленького пацієнта.

Марта Луцька

Фото Бориса Бухмана





Джерело: http://gre4ka.info/kultura/4118-fotovystavky-misto-miliona-nadii-oblychchia-dytiachoi-onkolohii
Категорія: Наші статті | Додав: shukruta-mama (03.06.2013) | Автор: Марта Луцька
Переглядів: 739 | Теги: Серце матері, кіровоградські особливі діти, діти-інваліди | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Порадити другові

Реєстрація

Меню сайта

Категорії розділу

Наші статті [9]

Закладки

Ми Вконтакті

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0